Novinky


Suchý únor. Ano chápu, ale nerozumím. 10.02.2022

 
Kamarádi, přátelé při víně,
    ano, alkohol je sviňa. Nadměrný alkohol ubližuje. Co si budeme nalhávat. Jakožto výrobci vína určitě předpokládáte, že kampaň typu Suchý únor nás musí docela omezovat. Omezuje, neomezuje. I díky sociálním sítím, kde někteří naši svobodomyslní přátelé doporučují jak jej přežít třeba na suchém bílém víně, hlavně nic sladkého. Vše brut. Druzí milovníci vín dokonce prostě vydrží, že je to vlastně nejkratší měsíc a pak začnou opět pochlastávat. Jiní se zase rádi ukazují, jak prostě nic nepít, jak to dají. Prostě každý po svém.  Už se však těším, až je zase všechny uvidím postávat u našeho vinařského stánku napražské Náplavce nebo na některém vinném festivalu. To bude zase řečí...
    Takže jak to zařídit, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá"? Kampaň k omezení konzumace alkoholu je samozřejmě míněna dobře. Kdo jak je daleko se svou "závislostí" na pití už však přece musí posoudit sám nebo jeho nejbližší okolí. A ne kampaň nějaké neziskovky, která ve finále stejně čerpá peníze státního rozpočtu. My jsme prostě přesvědčeni, že sklenička denně je v pořádku. Pořád totiž vidím dědu s pohárkem, jak sedí i v zimě ve sklepě a vím co říkal.  "Únor bílý, pole i vinice sílí!" Přátelé, držme se tradic. Ano buďme pokrokoví, ale ne hloupí. A navíc u nás v rodině jsou v únoru nejedny narozeniny. Švagrová, švagr, synátor. Jakože to neoslavíme? Jako až v březnu? Proč? Ne! Prostě teď a tady. V únoru. Protože si myslíme, že máme ještě všech pět pohromadě!  Takže. Ano chápu, ale nerozumím. Kdo chce přece žít lépe, zdravěji, moderněji, nechť žije. K tomu snad nepotřebuje suchý únor, mokrý březen nebo voňavý květen s masážní kampaní proti  výrobcům alkoholu. A zvednutý ukazováček dobrodějů morálky a zdravého životního stylu už vůbec ne. 
    Takže na zdraví, přátelé!
 
Suchý únor po moravsky. Co to je?
  • výhodná únorová nabídka vín
  • 10% slevový kód do e-shopu: Únor bílý, pole sílí
  • objednávky můžete posílat i pouze mailem, na petr.vajbar@seznam.cz
  • cenu Vám přepočteme a upravíme
  • do objednávek mailem prosím i adresu doručení a tel. kontakt na přebírajícího
  • objednávky od 5 kartonů = navíc 2 lahve Frizzante Art Klaret zdarma 
  • nabídka platí do 28.2.2022
Přejeme všem jasnou únorovou mysl, úsměv u skleničky vína a nejpozději na velikonoční otevřené sklepy v Kobylí naviděnou!

« Zpět