Náš příběh.

Z tradice, přesvědčení a vášně.
Jsme příběh dvou bratrů, který vzešel z polorozpadlého rodinného sklepa a na čtvrtině hektaru vlastních vinic. Motivem k založení vinařství bylo nejen navázat na dlouholetou tradici předků s výrobou vín, ale zároveň vybudovat odvážné architektonicky nadčasové vinařství produkující každoročně lahodná a ušlechtilá vína.
Rok od roku se snažíme jedinečným a šetrným přístupem vypěstovat nejkvalitnější vinné hrozny, z kterých pro vás vyrábíme charakteristicky typická vína pro náš region. Cílem je produkovat vína vysoké kvality a přáním, aby se na stůl dostala vždy pěkná a lahodná vína, která splní vaše očekávání.

Jsme malé rodinné vinařství. O zpracování vína se tak starají výhradně rodinní příslušníci. Veškerou produkci hroznů zpracováváme sami. Od sklizně, ke které občas povoláme na pomoc kamarády a známé, přes výběr těch nejlepších hroznů až po finální podobu vína. Jen díky tomu se za své produkty můžeme s čistým svědomím postavit.

Libor

VINAŘ, VINOHRADNÍK

Pořád v terénu. Vše, čeho se dotkne a každý cíl, za kterým jde, dělá s velkou vášní a obětavostí. Profesně je jeho cílem produkovat výrazná vína s harmonickým charakterem. Vždy dbá na citlivé a udržitelné zacházení s přírodou.

Petr

DEGUSTACE, PRODEJ, AKCE

Pořád na příjmu. Kreativní, vždy otevřený novým věcem ze světa. Rád se dívá i mimo krabici a nechává se inspirovat inovacemi. Je vám nepřetržitě k dispozici.

Alice a Pavlína

UBYTOVÁNÍ, PROVOZ, PRODEJ

Naše ženy. Bez nich to nejde. Vždy jsou nápomocny. Dohlíží na vše v pozadí a zajišťují hladký průběh každodenního provozu. S milým úsměvem na rtech zákazníkům vína rády nabídnou a pomohou vybrat. Perfektně čisté a připravené apartmány jsou jejich vizitkou.
Všechny vinice obhospodařujeme v terroir obce Kobylí. Jejich výborná poloha a svažitost společně s redukovanými výnosy nám dávají dobrý předpoklad pro vysokou kvalitu a jakost našich hroznů.
Každoroční hledání dokonalé rovnováhy mezi vinohradem, přírodou a vinařem musí být z naší strany samozřejmostí. Jestliže vyžadujeme, aby vinice každoročně přinesla nejlepší, co v sobě má, je naší povinností se o ni starat s maximální péčí a pokorou.

Viniční trať: Lumperky

Rulandské šedé, Frankovka, Veltlínské zelené, Tramín červený

Viniční trať: Světlý

Müller Thurgau, Pálava, Rulandské modré

Viniční trať: Padělky

Hibernal, Ryzlink rýnský, Merlot, Chardonnay

Objednávky

Objednejte si degustaci, ubytování nebo prohlídku sklepa.
+420 604 235 048
petr.vajbar@seznam.cz

Dotazy

Odpovíme vám na všechny otázky ohledně vinařství.
info@vajbar.cz

Adresa sklepa

Vinařství (sklep a ubytování)
Kobylí 877, 691 10 Kobylí